Факти про дитячий будинок сімейного типу

Дата: 06.03.2024 13:26
Кількість переглядів: 84

Фото без описуДитячий будинок сімейного типу, або ДБСТ, — це фактично велика прийомна родина, де діти зростають в сімейній турботі. У одній такій родині виховуються від п’яти прийомних дітей, а загалом може бути до десяти дітей разом з рідними.

Зараз у нормативно-правовій базі використовується назва “дитячий будинок сімейного типу”. Проте ця назва вимагає перегляду, тому що може створювати враження, що діти живуть у справжньому дитбудинку, і стигматизувати їх.

В Україні 1299 великих прийомних сімей — у них зростають 8930 дітей, які залишилися сиротами або без батьківського піклування.

Основні факти про ДБСТ:

  • Хто може створити: повнолітні і працездатні особи — подружжя або людина, яка не перебуває в шлюбі (винятки — в Постанові Кабміну № 564 ).

  • Чи дає дитина згоду: так, якщо дозволяє вік і рівень розвитку дитини, її обов’язково питають, чи хоче вона жити в родині майбутніх батьків-вихователів.

  • До якого віку дитина перебуває в ДБСТ: до 18 років, а якщо має інвалідність або навчається у школі, профтеху, коледжі чи закладі вищої освіти, — за бажанням може залишатися до 23-х.

  • До якого віку можна стати батьками-вихователями: конкретної цифри немає. Діти повинні досягнути віку вибуття з ДБСТ на момент, коли молодший з подружжя або людина, що виховує дітей одна, досягає пенсійного віку. Іноді батьки можуть виховувати дітей і після виходу на пенсію, але не довше 5 років. 

  • Яку підтримку мають батьки-вихователі: 

    • грошове забезпечення;

    • сплату єдиного внеску на соціальне страхування за рахунок бюджетних коштів;

    • державну соціальну допомогу на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

    • службовий будинок або квартиру. Житло передається сім’ї з меблями і технікою для комфортного проживання. Під час облаштування житла враховуються пропозиції батьків, а також потреби, вік, стать і стан здоров’я дітей;

    • також може надаватися в користування земельна ділянка та/або транспортний засіб.

Кожна дитина має право на сім’ю і любов. Більше про те, як подарувати дитині родину, — на сайті Мінсоцполітики .

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь