Музей

Фото без описуГорохівський народний історичний музей

Музей працює з 10.00 до 16.00 год.

Вихідні дні: субота, неділя.

Адреса музею: м.Горохів, вул. Незалежності, 2а.

Телефон для довідок: (03379) 4-01-28.

Директор музею: Шешко Ігор Євгенович.

Горохівський музей Революційної бойової і трудової слави було відкрито у 1967 році. Звання "народний" присвоєно у 1968 році. Музей відкрито завдяки ініціативі ветерана Великої Вітчизняної війни, першого директора на громадських засадах, Максименка Андрія Івановича. Він знаходився на Пагорбі Слави у напівпідвальному приміщенні, яке у 80-х роках було втрачене.

У 2000 році Горохівський музей Революційної бойової і трудової слави був перепрофільований в Горохівський районний народний історичний музей. За сприяння начальника відділу культури Д.Колесник отримав відремонтоване приміщення і був урочисто відкритий 24 серпня у день святкування 9-ї річниці Незалежності України.

Перебудова експозиції здійснювалась директором музею І.Шешко і В.Музичуком. 

Фото без опису

Нині у фондах Горохівського районного історичного народного музею понад 1500 експонатів.

Музей розповідає про історію нашого древнього краю. Горохів - одне з найстаріших поселень Волині. Перша писемна згадка зустрічається в Іпатіївському літописі у 1240 році.

Експозиція музею розміщена у 9 залах. Археологічні знахідки давноруського періоду, пам'ятки епохи бронзи та черняхівської культури свідчать про давнє життя мешканців краю.

Світлини старого міста та документальні матеріали розповідають про древні витоки Горохова, який є південними воротами області. Тут знайдені залишки городища часів Київської Русі.

У другій половині XIV століття Волинь переходить до складу Литовської держави. Правителями міста стають роди Сангушків-Кошерських, які надали Горохову Магдебурзьке право 26 липня 1600 року.

Наш край протягом багатьох століть був ареною бойових дій. Тут відбувалися національно-визвольні козацькі битви, проходила Перша світова та незагойні рани залишила Велика Вітчизняна, події якої відображені в експозиції "В століттях будуть пам'ятати їхні славні імена". Цікавими є світлини героїв-ветеранів, оригінальні експонати, карти-схеми, які розповідають про оборону і визволення нашого краю.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Інша експозиція ознайомлює відвідувачів із створенням та боротьбою УПА на території Волині, святкуванням ювілеїв Української Повстанської Армії.

Окрема сторінка експозиції присвячена репресованим горохівчанам і має назву "Реабілітовані історією".

Експозиція "Кращі сини і дочки нашого краю" розповідає про видатних людей Горохівщини. Про побут, звичаї та культуру горохівчан ознайомлює колекція етнографічних матеріалів. Зокрема, кімната українського побуту відтворює інтер'єр селянської хати кінця XIX початку ХХ століття. 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Тут можна побачити зразки ткацтва і вишивки, плетіння з соломки та лози, гончарні вироби, писанки, старовинні ікони, речі побуту, колишні меблі.

Окрасю нашого музею є колекція рушників, яким більше 150 років, зразки українського одягу XIX століття.

Фото без опису

Фото без опису

У музеї постійно експонуються виставки з музейних колекцій, твори народних майстрів, роботи місцевих художників.

Горохівський районний народний музей щиро запрошує всіх, хто хоче пізнати історію нашого краю, торкнутись святинь минулого, довідатись про сьогодення.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь