Присвоєння почесного звання "Мати-героїня"

Дата: 16.08.2023 16:07
Кількість переглядів: 929

Фото без описуУказом Президента України від 02 липня 2016 року № 284/2019 внесено зміни до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 №476 "Про почесні звання України".

Почесне звання “Мати – героїня” є державною нагородою та присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п‘ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада, організація багатодітних сімей чи місцева служба у справах дітей та сім'ї.

Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні, Київську, Севастопольську міські державні адміністрації.

Присвоєння почесних звань провадиться указами Президента України.

Відповідно до пункту 5 Порядку, розмір одноразової винагороди матерям-героїням обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.

Для присвоєння почесного звання "Матері-героїні" подаються такі документи:

На заявницю:

-Довідка на заявницю, де чітко вказано, що народила та виховала 5 дітей до 8-річного віку; 3 ОРИГІНАЛИ

-копія паспорта;

-якщо працює, то характеристику з місця роботи;

-довідку МВС про несудимість;

-копії свідоцтва про шлюб та про розірвання шлюбу;

-за наявності та за бажанням матері-копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей.

На дітей:

-копії свідоцтв про народження дітей;

-копії документів про освіту дітей; (9 класів, 11 класів, коледжі, ПТУ, вищі навч.заклади);

-оригінал характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо); (характеристика має бути на бланку установи, печатка, дата складання. Якщо характеристику надає підприємець, в якого людина працює, і він не користується печаткою, то треба залучити ще й копію свідоцтва фізичної особи підприємця);

-оригінали довідок, виданих органами внутрішніх справ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ; (довідки з поліції); - з 8 до 18 р.

-оригінали довідок про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років; (довідка МВС);-з 14 р.

-якщо доньки є заміжні, то копію свідоцтво про одруження;

-якщо є таке, що дитина померла: копію свідоцтва про народження , свідоцьва про смерть, та довідку про причини смерті, копії документів з навчальних закладів та довідку МВС.

  Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

   У  нагородному  листі про  присвоєння  почесного  звання «Мати-героїня»,  до   якого  додаються  підтверджуючі  документи, зазначаються  дані  про  кількість  дітей,  дати народження дітей, місце   проживання   або  місце   перебування  кожної  дитини  із зазначенням  адреси  житла,  конкретні  заслуги матері у вихованні дітей, а також у відповідних випадках - причини, обставини та дати смерті  дітей.

   Вручення нагрудного знака та посвідчення до почесного звання проводиться в обстановці урочистості і широкої гласності. Перед врученням оголошується указ Президента України про присвоєння відповідного почесного звання.

   Особи, удостоєні почесних звань, повинні дбайливо ставитися до схоронності нагрудних знаків і посвідчень до почесних звань. У разі втрати нагрудного знака або посвідчення удостоєному почесного звання може бути видано дублікати, якщо Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України буде визнано, що втрата нагрудного знака або посвідчення сталася внаслідок стихійного лиха, бойових дій або з інших причин, що не залежать від нагородженого.

Після смерті удостоєного почесного звання, за наявності спадкоємців, нагрудні знаки та посвідчення до почесних звань залишаються у сім'ї померлого як пам'ять. Якщо у померлої особи,  яку удостоєно почесним званням, відсутні спадкоємці, нагрудні знаки та посвідчення мають бути  передані на зберігання   до   Комісії  державних нагород  та  геральдики  при Президентові України.

 За детальною інформацією та подання пакету документів звертатись до відділу соціального захисту та охорони здоров'я Горохівської міської ради за адресою:

м.Горохів,вул.Шевченка,6 каб. 15


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь