Вивчення екологічного досвіду юними Горохівчанами

Дата: 07.06.2023 17:05
Кількість переглядів: 531

Фото без опису6 червня учні та вчителі двох Горохівських, Озірцівського, Підберезівського ліцеїв, Лемешівської, Сілецької, Пірванченської, Скобелківської гімназій, учасники проекту "Не пали, компостуй", побували на незвичайній екскурсії, мета якої - ознайомлення з практиками компостування та сортування твердих побутових відходів (сміття). 

Відвідали Мстишинську гімназію в Боратинській громаді, де знайомились з практиками компостування та закладання «теплих грядок». Амбасадор свідомого споживання та поводження з твердими побутовими відходами в цій гімназії – вчитель Ольга Сергійчук. Підтримують її в цьому всі колеги разом з директором Аллою Глинюк. Родзинкою для горохівчан стало знайомство з учнем  Матвієм Сергійчуком, який має власний ютуб-канал «Компостування з Матвієм Сергійчуком». Доповнили презентацію про стан поводження з відходами в громаді Ольга Цуз, начальник відділу соціально-економічного розвитку, та Олександр Хомич, начальник відділу освіти Боратинської сільської ради.

 Далі екскурсанти попрямували в Центр управління відходами «Чистий Луцьк». Вразила ідеальна чистота великого майданчика, куди привозять і сортують сміття. Приємно здивували працівники Центру Павло Березюк і Сергій Михалевич: обізнаність із питаннями сортування, компостування, переробки, маркування товарів та упаковок, екологічних проблем надзвичайно висока. Відповідно і зацікавленість дітей зросла одразу за 5 хвилин після початку розповіді. Тут практикували правильно визначати види відходів та поводитись з ними, грали ігри і навіть побували в своєрідному музеї, де експонати – зі смітників: телефони, платівки, друкарські машини, годинники  та багато іншого.

Завершили екскурсію у Воротнівському лісництві, відомому, як «Волинська Швейцарія». Ознайомча екскурсія, «Лісовий» урок, підйом на  найвищу точку Воротнева до затишних альтанок, з яких відкриваються розкішні лісові краєвиди, очікували на учасників екскурсії. У «Волинській Швейцарії» присутні побачили збережену природу в первозданному вигляді, не забрудненою, зокрема, твердими побутовими відходами.

Маємо велику надію, що підлітки зрозуміли важливість сортування, коли вторсировина  не потрапить на сміттєвий полігон чи стихійний смітник, а буде перероблена і повторно використана, а органічні залишки перетворяться в добриво.

Маємо підвищувати екологічну культуру заради збереження чудової Горохівської природи.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь