Чому потрібно вакцинуватись проти кору
Раніше всі ми були щеплені від кору,але зараз усе більше батьків відмовляються від вакцинації ,не розуміючи, на яку небезпеку вони наражають дитину і оточуючих.
Кір- що це?
Це вірусне захворювання,поширюється між людьми повітряно-краплинним шляхом під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Вірус лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом2 годин. Захворювання небезпечне тим, що швидко поширюється, 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо не щеплені. Інфекція викликає висипання та лихоманку в легких випадках. Але важкі випадки можуть включати енцефаліт (набряк мозку),сліпоту та пневмонію.
Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке триває 4-7 днів. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.За кілька днів з’являється висип- спочатку, як правило ,на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5-6 днів і потім зникає, У середньому висип з’являється через 14 днів ( від7 до 18 днів) після впливу вірусу.
Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист-вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту та краснухи(КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини. Вакцина забезпечує дуже високийі тривалий захист. Схема прийому двох доз забезпечує приблизно 99% захист від інфекції кору.
Якщо з якихось причин Ваша дитина не була вакцинована віповдно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться по консультацію до лікаря.
До чого приводить відмова від вакцинації?
У країнах з низьким рівнем охоплення вакцинацією від кору помирає кожен десятий хворий. У розвинених країнах смертність у переважній більшості випадків припадає на не щеплених людей і становить приблизно один випадок на 1000-5000 випадків захворювання на кір.
Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щепленьі якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику-військові,учасники ООС. Студенти, освітяни і медики.
Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців- усіх разом і кожного зокрема-залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95-98%.