Підсумки місячника боротьби за чистоту української мови
У громаді завершився місячник боротьби за чистоту української мови, який проходив з 9 листопада до 9 грудня 2022 року. Мета заходу - подальший розвиток та функціонування української мови як державної, підвищення престижу її використання в усіх сферах суспільного життя громадян та вдосконалення володіння українською мовою.
У рамках місячника започатковано роботу розмовного клубу «Теплі розмови», проведено фестиваль української мови «Я подолаю тебе, враже, українським словом», який стане щорічним.
В закладах загальної середньої освіти відбувся тиждень української писемності та мови «Українська мова – це наш дух, наша воля і пісня», протягом якого здобувачі освіти підвищували загальний рівень знань з української мови та літератури через усні журнали «У світі українського слова», «Лунай, величне наше слово!», «Любіть Україну і мову її солов’їну»; лінгвістичні хвилини «Етикет мовлення», «Мова – багатство моє»; віршований челендж «Я розмовляю українською мовою»; флешмоб «Говори правильно!»; інформаційну рубрику «Листопад висловів»; веселі хвилинки «У світі загадок, прислів’їв, приказок»; цікаві перерви «Відгадування мовознавчих загадок», «Як я знаю прислів’я та приказки про мову», єдині уроки «Мова - це віконця через які людина бачить світ…»; проведення І етапу ХХІІІ мовно-літературного конкурсу знавців української мови ім.Петра Яцика.
У закладах дошкільної освіти відбулися літературні вікторини «На галявині казок», дні української народної казки, читання та декламування віршів про мову, виставки малюнків «Це мова моя, мова моєї України», «З Україною в серці».
Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено семінар для вчителів української мови та літератури ліцеїв Горохівської міської ради «Теоретико-практичні засади підготовки до ЗНО з української мови».
Посадові особи місцевого самоврядування Горохівської міської ради, педагоги та здобувачі освіти закладів освіти громади активно долучились до написання радіодиктанту національної єдності -2022.
Воістину справедливі слова О. Гончара: «Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе». Тому, постійна турбота про чистоту мовного середовища, вдосконаленню якого немає меж, має стати однією із головних якостей сучасних українців.