Чиста громада #1

Дата: 21.10.2022 10:37
Кількість переглядів: 324

Фото без описуУ минулому році в Горохівській громаді започатковано проект «Не пали, компостуй», мета впровадження якого – зменшення шкідливого впливу на людей та природу від спалювання рослин та листя. До проекту долучились 7 навчальних закладів: Горохівські ліцеї №1 та №2, Озірцівський ліцей, Пірванченська, Пустомитівська, Охлопівська, Лемешівська гімназії. Ці заклади отримали від міської ради спеціальні ящики-компостери, в які протягом року складали рештки рослин, листя. Про їх досвід детальніше розповімо в наступних публікаціях.

Про переваги компостування розповідає Вікторія Іванова, кандидат економічних наук, доцент кафедри раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища Маріупольського державного університету, яка проживає зараз в Горохові та охоче долучається до важливої теми:

«Сучасне суспільство – це суспільство споживачів, невід’ємною частиною якого є утворення відходів, у тому числі органічного походження. Україна згідно з Угодою про асоціацією з ЄС зобов’язалася упорядкувати сферу поводження з усіма видами відходів.

На перший погляд органічні відходи природні і не мають шкодити навколишньому середовищу, але не все так просто. Захоронення органіки на звалищах завдає серйозної шкоди довкіллю: при розкладанні органіки утворюється парниковий газ метан, який провокує загоряння звалищ; забруднення органікою інших побутових відходів унеможливлює їхню переробку; утворення інфільтратів (за своїм канцерогенним вмістом їх можна прирівняти до отруйних гербіцидів), які потрапляють у ґрунтові води, а з ними – у криниці, потічки, відкриті водойми, а також у підземні водоносні горизонти.

Існує багато форм скорочення органічних відходів у повсякденному житті, однією є компостування, яке має певні правила та види. У процесі компостування здійснюється максимально прискорений процес розкладання органічних відходів завдяки різним мікроорганізмам та утворюється самий бюджетний гумус з усіх існуючих на сьогоднішній день.

Користь від компостування:

-зменшення об’єму сміттєзвалищ (на 40-60%); утворення чудового добрива для рослин, які ростуть на прибудинковій території чи на підвіконні;

-джерело корисної мікрофлори, яка покращує біологічні процеси в ґрунті (1 кг компосту в результаті дає до 8 кг ґрунтових бактерій, це додаткова можливість відновлювати родючий шар ґрунту, гумус);

-зменшення внесення в ґрунт хімічних добрив;

-зменшення викидів парникових газів, які впливають на зміну клімату».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь