Грант на власну справу

Дата: 06.05.2025 17:13
Кількість переглядів: 36

Фото без описуПро послугу:

Мікрогрант на власну справу – це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та суб'єктам господарювання на створення або розвиток власного бізнесу

Розмір мікрогранту :

від 50 тис. грн та до 150 тис. грн – за умови створення мінімум 1 робочого місця та працевлаштування на нього працівника;
75 тис. грн - за умови реєстрації фізичною особою - підприємцем;
до 250 тис. гривень – за умови створення не менше 2 нових робочих місць та працевлаштування на них працівників.
Отримувачі віком від 18 до 25 років мають право на отримання мікрогранту розміром до 150 тисяч гривень.

Надавачі послуги :

Міністерство економіки України
Державна служба зайнятості
АТ «Ощадбанк»
АТ КБ «ПриватБанк»
ДП «ДІЯ»

Як отримати послугу:

1. Сформуйте заяву та бізнес-план(затверджена форма з поясненнями щодо заповнення).

2. Подайте заяву та бізнес-план через портал ДІЯ

3. Пройдіть співбесіду в регіональному центрі зайнятості

4. Державний центр зайнятості прийме рішення про надання мікрогранту та повідомить результати в особистий кабінет на порталі ДІЯ

5. Протягом 20 робочих днів з дня отримання повідомлення: - якщо Ви фізична особа – зареєструйтесь як ФОП або створіть юридичну особу - зверніться до АТ «Ощадбанк», укладіть договір мікрогранту та подайте документи на відкриття рахунку

6. Використайте кошти мікрогранту за цільовим призначенням та починайте або розвивайте господарську діяльність

Увага!

1. Строки подання заяв та граничні строки прийняття рішення про надання мікрогранту

2.Якщо заявником є фізична особа, в разі прийняття рішення про надання мікрогранту вона має створити суб’єкт господарювання – юридичну особу або зареєструватись як фізична особа – підприємець. Суб’єкти господарювання – отримувачі мікрогранту (фізичні особи - підприємці або юридичні особи) мають бути суб’єктами мікропідприємництва чи малого підприємництва згідно Господарського кодексу України.

Хто може отримати послугу:

Громадяни України – фізичні особи;
Фізичні особи – підприємці;
Юридичні особи.
Які :
- не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України та територіях активних бойових дій
- не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь
- не віднесені до осіб, до яких застосовуються санкції
- не є банкрутами або не перебувають у стадії банкрутства/ліквідації
- не є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами
- не здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют, окрім виробництва (без додавання спирту) або реалізації вин виноградних, та медових напоїв.
- відсутні рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності тощо.

Договір та деякі питання щодо його укладення:

Договір мікрогранту

Даний договір є договором приєднання. Розміщена частина містить основні умови договору та підписана КЕП керівника Державного центру зайнятості. Ви приєднується до умов договору шляхом підписання заяви про приєднання у відділенні АТ «Ощадбанк» .

Зміна цільового призначення коштів

Для зміни цільового призначення гранту отримувач подає відповідну заяву регіональному центру зайнятості або через кабінет отримувача на Порталі Дія (за наявності технічної можливості) у формі, придатній для сприйняття її змісту, яка повинна містити обґрунтування зміни цільового призначення коштів гранту.
Формування заяви про зміну цільового призначення гранту закінчується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Невід’ємним додатком до заяви про зміну цільового призначення гранту є бізнес-план з урахуванням змін цільового призначення, форма якого визначається Мінекономіки.
Заяви про зміну цільового призначення гранту, подані без бізнес-плану, не розглядаються.
Про відповідні рішення Державного центру зайнятості щодо зміни або відмови у зміні цільового призначення мікрогранту отримувачу, повідомляють регіональні центри зайнятості шляхом надсилання повідомлення в кабінет отримувача на Порталі Дія або на адресу електронної пошти.

Розірвання договору мікрогранту

Розірвання договору мікрогранту

Для розірвання договору мікрогранту необхідно направити на адресу Державного центру зайнятості (м.Київ, 01601, вул.Еспланадна, 8/10) заяву у довільній формі, до якої додати 2 примірники підписаної та заповненої додаткової угоди про розірвання договору мікрогранту.
Варіант 1. Якщо грантові кошти ще не використовувались – договір мікрогранту буде розірвано одразу після повернення їх АТ «Ощадбанк» Державному центру зайнятості
Варіант 2. Якщо грантові кошти були використані повністю або частково, але виконання проєкту не було розпочато, працівники не були найняті – необхідно повернути використану суму мікрогранту, договір мікрогранту буде розірвано одразу після повернення їх АТ «Ощадбанк» Державному центру зайнятості
Варіант 3. Якщо бізнес було розпочато, працівники на виконання умов проєкту були найняті – Державний центр зайнятості розрахує суму до повернення (сума мікрогранту за мінусом суми фактично сплачених податків, зборів, ЄСВ за найнятих працівників згідно офіційних даних ДПС), визначена сума має бути сплачена отримувачем, договір мікрогранту буде розірвано одразу після перерахування коштів АТ «Ощадбанк» Державному центру зайнятості або Мінекономіки (якщо фінансування мікрогранту здійснювалось ним).

Розстрочення договору мікрогранту

У разі неможливості повернення коштів мікрогранту в установлені строки отримувач звертається до Державного центру зайнятості із заявою щодо розстрочення повернення коштів мікрогранту.
Державний центр зайнятості має право укласти з отримувачем договір щодо розстрочення повернення коштів мікрогранту строком до 12 календарних місяців з дня укладення відповідного договору.
При цьому отримувач до моменту укладення такого договору повинен повернути не менше 20 відсотків суми отриманого мікрогранту одноразово.

Допомога в отриманні мікрогранту

Додаткова інформація про програму

Відео – інструкція «Як подати заявку на грант «Власна справа»

Освітній відео курс  для підприємців

Інформація щодо організації навчання (на платній основі) по програмі надання грантів у закладах освіти служби зайнятості.
Заявку на навчання можна подати онлайн.

Посібник «Як отримати підтримку в рамках грантових програм «Гранти для ветеранів та другого з подружжя» та «Власна справа» у програмі «єРобота» .

Ви можете звернутись за консультаціям щодо проєкту до будь-якого зручного Вам центру зайнятості, онлайн через Telegram, Facebook або на гарячу лінію 0800-600-288.


« повернутися до розділу «Зайнятість населення»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь