Дитина може повноцінно розвиватись лише в сім`ї.
Як сприяти тому, щоб усі діти виховувались саме у сім`ях - аналізували учасники триденного тренінгу «Повернення додому: реінтеграція дітей у біологічні сім`ї та альтернативні форми сімейного виховання», який відбувся у Луцьку 27-29 березня 2025 року.
Делегованими учасниками у триденному навчанні від Горохівської громади були: Максим Ящукевич – перший заступник міського голови, Наталія Ковальчук – секретар міської ради, Тетяна Карпук – завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей, Ольга Шевчук – головний спеціаліст служби у справах дітей, Оксана Фесенко – практичний психолог комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» міської ради, Марія Нечипорук – фахівець соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» міської ради, які і представляли громаду та ділились власним досвідом з питань забезпечення найкращих інтересів дітей.
Три дні насиченої роботи дали можливість представникам Нововолинської, Горохівської та Ратнівської громад поділитись досвідом різних форм сімейного виховання у цих громадах, обговорити позитиви і проблеми, з якими стикаються працівники різних соціальних служб у щоденній роботі. Реальні історії дітей дозволили проаналізувати як забезпечити найкращі інтереси кожної дитини і чому такою важливою є реінтеграція їх різні форми сімейного виховання.
Різноманітні рольові ігри дали можливість учасникам тренінгу з’ясувати як ефективно співпрацювати різним службам, як вести конкретний випадок та розробляти екомапи для підтримки сімей, які опікуються дітьми у різних формах сімейного виховання.
Інтерактивні вправи дозволили відчути емоційні стани, які переживають батьки та діти у процесі реінтеграції, яких соціальних послуг вони потребують та як уникати можливих конфліктних ситуацій.
Впевнені: завдяки саме таким навчанням започатковується співпраця між громадами, налагоджується комунікація між спеціалістами, а в результаті ще ефективнішою стає робота на місцях.
___
Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».