Зверніть увагу!
Шановні жителі громади!
З метою створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного благополуччя населення та забезпечення належного контролю за благоустроєм території населених пунктів Горохівської міської територіальної громади, повідомляємо, що на території громади діє Рішення міської ради №16-9/2021 «Про затвердження Правил благоустрою населених пунктів Горохівською міської ради».
Згідно вказаних правил благоустрою домовласники приватних будинків та прилеглої до присадибної ділянки території, зобов’язані утримувати в належному стані приватну територію та прилеглу до неї, проводити своєчасну обрізку дерев, косити траву, а також приводити до належного стану пам’ятні могили рідних.
Забороняється:
- складувати будівельні матеріали на проїжджій частині вулиці без відповідного на це дозволу;
-виносити сміття, гілки, скло, інше у не відведені для цього місця та створювати стихійні звалища;
-спалювати відходи та здійснювати підпал сухої рослинності;
- випускати домашню птицю, собак за межі належної земельної ділянки;
-випасати худобу на відстані 1 м від проїжджої частини дороги, що спричиняє аварійну небезпеку;
-розклеювати реклами у невідомому для цього місці, тощо.
Окремо, просимо власників тварин (собак) вжити заходів для забезпечення утримання своїх домашніх улюбленців на власній території. Не допускати їх розгулювання без нагляду.
Керівники установ, організацій, фізичні особи-підприємці населених пунктів Горохівської громади зобов’язані дбати за стан благоустрою, санітарний стан об’єктів та прилеглих територій до закладів, установ, об’єктів торгівлі.
Відповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі незалежно від статусу (фізична чи юридична особа) зобов’язані укласти договір на вивезення твердих побутових відходів з виконавцем послуги на території громади - ТзОВ «Еталон».
Нагадуємо, що ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).
Зазначаємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення скасовано такий вид відповідальності як попередження.
Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого органу та працівники поліції.
До того ж сплата штрафу не звільняє фізичну чи юридичну особу від виконання робіт щодо ліквідації проявів та наслідків порушення, тому прохання не порушувати норми чинного законодавства.
Благоустрій території нашої громади – це візитна картка кожного населеного пункту і показник рівня участі мешканців громади у турботі за довкілля.