Служба у справах дітей інформує, що таке зачепінг та чому це смертельно небезпечно

Дата: 20.03.2025 16:50
Кількість переглядів: 284

Фото без опису

Зачепінг (зачеперство) — це небезпечний спосіб переміщення на вагонах, потягах, трамваях, метро чи електричках. Люди, які наражають себе на небезпеку, сподіваються зафільмувати поїздки, аби опублікувати світлини чи відео у соціальних мережах.

Себе такі люди називають «зачеперами» або «трейнсерферами» (коли йдеться про поїздки на потягах).

Зачепери ризикують життям, катаючись на задньому торці хвостового вагона, на передньому торці головного вагона чи локомотива. Окрім того, їздять, чіпляючись збоку на дверях, дзеркалах або вікнах вагона.

Чому зачепінг — це смертельно небезпечно

Бездумна погоня за адреналіном і лайками пов'язана з небезпекою отримати важкі каліцтва або взагалі втратити життя. Ось головні ризики заняття зачепінгом.Достатньо одного різкого руху, аби життя опинилося під загрозою. Упавши із потяга, можна загинути під колесами на рейковому шляху.

Нещасні випадки є і результатом «трюків» — заради хайпових світлин підлітки не тільки вилазять на транспорт, а й не тримаються за нього, коливаються, бігають по даху тощо.

Ураження електричним струмом

Це може статися через наближення  до  контактної мережі, струмоприймача, гальмівних резисторів і високовольтних шин на даху електрорухомого складу. Удар струмом напругою 27 тис. вольт може статися миттєво.

Зіткнення із перешкодами

Це стається при проїзді за габаритом рухомого складу збоку або на даху.Зачепери можуть зіткнутися із платформами, світлофорними стовпами, мостами та порталами тунелів. На швидкісті 60-100 км/год — це фатально.

В Україні зачеперство на залізницях загального користування карається штрафом в розмірі від 7 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 255 грн) відповідно до статті 109 Кодексу України про Адміністративні правопорушення.

У метрополітенах України трейнсерфінг розцінюється як самовільне проникнення сторонніх осіб у виробничі приміщення (в цьому випадку — в тунель), що є порушенням і передбачає накладення штрафу. розмір якого також регулюється обласними кодексами про Адміністративні правопорушення.

Якщо ви помітили людину на вагоні чи підніжці транспорту, треба негайно повідомити про це чергового вокзалу або працівників залізниці, Нацполіцію (102), ДСНС (101), або телефонувати на гарячу лінію Укрзалізниці: 0(800)-503-111 (безкоштовно).

Застерігаємо батьків обговорити небезпеку зачепінгу із дітьми й стежити за їхнім контентом у соцмережах та новими інтересами.

 


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь