ЩО ТАКЕ БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ?

Дата: 07.02.2025 11:09
Кількість переглядів: 243

Фото без описуНаціональна Стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні передбачає шість основних напрямків: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність.

За кожним з цих напрямків громада має запропонувати комплекс рішень, спрямованих на різні суспільні групи, зокрема, людей з інвалідністю, молодь, батьків з маленькими дітьми, літніх людей. Головна мета – зробити безбар’єрність новою суспільною нормою, коли поважаються та враховуються особливості і потреби кожної людини. Нещодавно в Горохівській громаді утворили Раду безбар’єрності, яка забезпечить координацію роботи в цьому напрямку.

Фізична безбар’єрність – це доступність громадського простору, будівель, транспорту та інфраструктури. Фізична безбар’єрність – це не тільки про наявність/відсутність пандусів. Це про понижені бордюри, наявність тактильної плитки на тротуарах та у приміщеннях, однакової висоти та позначені жовтим кольором сходинки, звукові та світлові сигнали, спеціальний транспорт, об лаштовані паркомісця та інше.

Інформаційна безбар’єрність - застосовування технологій, що враховують потреби та можливості людей з порушеннями зору, слуху та різними рівнями комунікативності. Йдеться про адаптовані сайти (сайт Горохівської міської ради адаптований для людей з вадами зору), використання абетки Брайля на інформаційних показчиках, великошрифтового друку, перекладу (за необхідності) на жестову мову на заходах.

 Освітня безбар’єрність – це вільний доступ до освіти для всіх протягом всього життя. Це про комфорт освітніх просторів, компетентність педагогів в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами; про послуги раннього втручання та  університети третього віку. 

В Горохівській громаді зараз реалізується проект «Партнерство задля підвищення інклюзивності Горохівської та Рожищенської громад», в рамках якого будуть облаштовані чотири ресурсні простори в двох Горохівських ліцеях, дитячому садочку «Казка» м.Горохова та інклюзивно-ресурсному центрі Рожищенської міської ради.

Цифрова безбар’єрність передбачає вільний доступ для всіх до цифрової інфраструктури, отримання цифрових навичок та цифрових сервісів. Тут треба відмітити, що 96% території громади мають інтернет-покриття, всі комунальні заклади освіти забезпечені доступом до інтернету. Заплановані 4 навчання з цифрової грамотності для учасників громадської організації «Сонце любові».

Суспільна та громадянська безбар’єрність – участь жінок у політичних процесах, надання інституційної підтримки молодіжним громадським організаціям, та інші. Головна мета цього напрямку – забезпечити активну участь усіх без виключення, у тому числі людей з інвалідністю, у житті суспільства.

Економічна безбар’єрність – забезпечення доступності підприємницької діяльності, руйнування бар’єрів на ринку праці, під час працевлаштування та на робочому місці.

Цей матеріал створено ГО «Сонце любові» в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), що фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та виконується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь