У кожній хаті свій КРЕДЕНС
Новий проект, який об’єднає сучасні технології та багатство українських традицій. «КРЕДЕНС» – це інноваційна інтернет-платформа, створена для збереження культурної спадщини та цифровізації бібліотечної роботи. Її офіційна презентація відбудеться 3 грудня, а першими громади-учасниці проекту стануть Горохівська, Рожищенська (Волинська область) та Рожнятівська (Івано-Франківська область).
Що таке «КРЕДЕНС»?
Назва платформи говорить сама за себе. У кожній хаті свій креденс – це місце для зберігання найціннішого. Новий проект стане цифровим креденсом, куди можна «покласти» автентичні речі, що мають історичну чи культурну цінність. Завдяки цьому скарби української культури зможуть побачити люди з усього світу.
Як це працює?
Кожен охочий може вже зараз долучитися до наповнення цифрових «шухляд» платформи.
Категорії:
-Вишивані скарби – старовинні зразки ручної вишивки;
-Старовинні рецепти – традиційні страви регіону, які передавалися з покоління в покоління;
-Ретросвітлини – фотографії, що відображають історію громади та багато іншого;
-Народні звичаї, обряди та традиції – унікальні елементи культури;
-Ремесла – майстерність, якою славляться місцеві майстри;
-Мистецька галерея – твори мистецтва;
-Пісенна спадщина – автентичні пісні у текстовому чи аудіоформаті;
-Стародавні речі – предмети побуту, інструменти чи інші унікальні артефакти;
-Відкрита скриня – категорія для матеріалів, які не підпадають під інші рубрики.
Матеріали можуть бути представлені у вигляді текстів, фотографій, аудіофайлів (у форматі mp3) чи відео (посилання на YouTube).
Пропонуємо жителям громади вже зараз почати наповняти шухлядки КРЕДЕНСу своїми скарбами, які будуть презентовані разом із платформою.
Якщо у вас є старовинні речі або цікаві матеріали, які можуть стати частиною «КРЕДЕНСу», звертайтеся за номером 068 845 2943 (Мар’яна).
Чому це важливо?
«КРЕДЕНС» – це унікальна можливість зберегти та передати майбутнім поколінням культурні надбання громади. Завдяки цифровому формату ці скарби стануть доступними не лише для місцевих мешканців, але й для зацікавлених людей з усього світу.
Запрошуємо всіх долучитися до цього важливого процесу!