ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ

Дата: 10.09.2024 09:25
Кількість переглядів: 90

Фото без описуЗАЯВА

ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ

ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ

Детальний план території відведення земельної ділянки для розміщення індустріального парку з кадастровим номером 0720810100:03:002:0527, площею 13,8724 га, розташованої

в м. Горохів Волинської області”.

1. Замовник: Горохівська міська рада.

Адреса: 45701, Волинська область, Луцький район, м. Горохів,                    вул. Шевченка, 17.

Контактна особа: начальник відділу містобудування та архітектури Горохівської міської ради – головний архітектор Федюк Руслан Дмитрович, тел.: 0978661993, електронна адреса: arhitektor@horokhivrada.gov.ua

2. Вид та основні цілі документа державного планування та його зв'язок з іншими документами державного планування.

Документація державного планування - Детальний план території відведення земельної ділянки для розміщення індустріального парку з кадастровим номером 0720810100:03:002:0527, площею 13,8724 га, розташованої в м. Горохів Волинської області” розробляється на підставі рішення Горохівської міської ради Луцького району Волинської області від 15.07.2024 №38-15/2024 “Про затвердження детального плану території щодо відведення земельної ділянки для розміщення індустріального парку в м. Горохів”.

Детальний план даної території розробляється з метою визначення параметрів проектованої промислової забудови, встановлення червоних ліній, визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами для подальшого розміщення індустріального парку.

Проєкт детального плану території розробляється згідно діючих державних будівельних норм з планування і забудови територій: ДБН Б.1.1-14:2021 “Склад та зміст містобудівної документації на місцевому рівні“, Постанови КМУ “Про затвердження порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації від 01.09.2021 р. №926 та інших нормативних документів“, ДБН Б.2.2-12:2019 “Планування і забудова територій“, ДБН Б.1.1-14:2012 “Склад та зміст детального плану території“,  ДСП 173-96 “Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів“, ДБН Б.2.2-5:2011 “Благоустрій територій“.

3. Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).

Територія, на яку розробляється детальний план знаходиться в південно-західній частині м. Горохів. На даний час дана територія засаджена листяними деревами та чагарниками.

Земельна ділянка для розміщення індустріального парку з кадастровим номером 0720810100:03:002:0527, площею 13,8724 га вільна від забудови і знаходиться в зоні виробничої забудови. На даній території передбачається будівництво сонячних електростанції, складських будівель,  адміністративно-побутових та технічних будівель.

Об’єкт планованої діяльності відноситься до видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до ст.3 п.3 ч.10 інфраструктурні проекти: облаштування індустріальних парків Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

4. Ймовірні наслідки від господарської діяльності.

Ймовірними наслідками від планової діяльності об’єктів ДПТ є:

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

В ході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування ДПТ, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля: ґрунти, атмосферне повітря, водні ресурси, стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (в тому числі вилучення земельних ділянок), кліматичні фактори, у тому числі для здоров’я населення.

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території на здоров’я населення.

б) для територій з природоохоронним статусом:

На території опрацювання ДПТ об’єкти історико-культурної спадщини та території з природоохоронним статусом відсутні.

в)  транскордонні наслідки, у тому числі для здоров’я населення:

Проектні пропозиції детального плану території не матимуть транскордонних наслідків для довкілля, оскільки земельна ділянка розташована на значній відстані від межі сусідніх держав.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено.

Альтернативи іншого характеру відсутні з огляду на необхідність впровадження даної планованої діяльності, враховуючи інтереси землевласника.

Вибір земельної ділянки проведено з урахуванням варіантів можливого розміщення об’єктів і техніко-економічних міркувань з урахуванням найбільш економного використання земель, транспортного сполучення та соціально-економічного розвитку району.

У разі незатвердження документа державного планування, а саме проєкту “Детальний план території відведення земельної ділянки для розміщення індустріального парку з кадастровим номером 0720810100:03:002:0527, площею 13,8724 га, розташованої в м. Горохів Волинської області” та відмова від реалізації будівництва об’єкту, що проєктується, перешкодить розвитку міської інфраструктури населеного пункту.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.

Для підготовки звіту СЕО передбачається використовувати наступну інформацію: доповіді про стан довкілля; статистичну інформацію; інформацію, яка включена в інші акти законодавства, які мають відношення до проєкту ДПТ; дані моніторингу стану довкілля; інша доступна інформація. З огляду на характер такого виду документації як детальний план території, ключовим завданням у виконанні СЕО проекту є методи стратегічного аналізу, насамперед аналіз контексту стратегічного планування, що передбачає встановлення зв’язків з іншими документами державного планування та дослідження нормативно-правових умов реалізації рішень детального плану. Застосування цільового аналізу при проведенні СЕО дозволить встановити відповідність рішень детального плану території загальним цілям охорони довкілля та забезпечення безпечного для здоров’я та населення середовища існування.

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища. В ході СЕО буде проведена оцінка факторів ризику і потенційного впливу на стан довкілля, врахувати екологічні завдання місцевого рівня в інтересах ефективного і стабільного соціально-економічного розвитку району та підвищення якості життя населення.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами.

Для запобігання негативному впливу на довкілля та здоров’я населення передбачені такі заходи:

 - здійснення єдиної комплексної системи інженерної підготовки та захисту території;

 - проведення комплексного благоустрою території, в т.ч. озеленення;

 - забезпечення належного поводження з відходами. Операції щодо збирання, зберігання, транспортування та утилізації відходів повинні здійснюватися з дотриманням норм екологічної безпеки та законодавства України.

Заходи щодо пожежної безпеки.

Витримані протипожежні відстані при розміщенні об’єктів будівництва та елементів вуличної мережі.

На території забороняється розведення вогнищ, спалювання побутових відходів та трави.

Захисні заходи цивільної оборони.

Під час небезпеки евакуація мешканців планується власним автотранспортом та/або організація транспортування автобусами до найближчої споруди цивільного захисту, узгодженої з управлінням ДСНС у Волинській області.

Компенсаційні заходи.

На всіх етапах реалізації ДПТ проєктні рішення будуть здійснюватися у відповідності з нормами і правилами охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки, в тому числі з дотриманням вимог Закону України “Про охорону земель”; Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”; Закону України “Про охорону атмосферного повітря” тощо.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Структура звіту про стратегічну екологічну оцінку визначається  статтею 11 Закону України Про стратегічну екологічну оцінку і складається з наступних розділів:

– зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

– характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено;

– характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу;

– екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом;

– зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;

– опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових, постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;

– заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

– обґрунтування вибору виправданих альтернатив, якщо такі розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);

– заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

– опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

– резюме нетехнічного характеру інформації.

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання.

Відділ містобудування та архітектури Горохівської міської ради.

Адреса: 45701, Волинська область, Луцький район, м. Горохів,                                      вул. Шевченка, 17.

Телефон: 0978661993, електронна адреса: arhitektor@gorokhivrada.gov.ua

Контактна особа: начальник відділу містобудування та архітектури Горохівської міської ради – головний архітектор Федюк Руслан Дмитрович.

Згідно частини четвертої статті 10 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку” Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки оприлюднюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті замовника з метою отримання та врахування зауважень та пропозицій громадськості.

Пропозиції та зауваження до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки надаються в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) протягом 15 днів з дня внесення до Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Детального плану території відведення земельної ділянки для розміщення індустріального парку з кадастровим номером 0720810100:03:002:0527, площею 13,8724 га, розташованої в м. Горохів Волинської області (відповідно до п. п. 5, 6 ст. 10 Закону України Про стратегічну екологічну оцінку (зі змінами)).

10. Повідомлення про оприлюднення Заяви про визначення обсягу СЕО:

Заява про визначення обсягу СЕО оприлюднена від 10.09.2024р. на офіційному веб-сайті Горохівської міської ради gromada@gorokhivrada.gov.ua за  посиланням: https://gorokhivrada.gov.ua/news/1725949809/


« повернутися до розділу «Оголошення»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь