Регіональний координатор Уповноваженого із питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин працював на Горохівщині
Сьогодні, 21 вересня, в приміщенні міської ради жителі громади, чиї рідні зникли безвісти на війні або потрапили в полон, мали змогу поспілкуватися та звернутися за допомогою до Раїси Клименко, регіонального координатора у Волинській області Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Одне із основних завдань Раїси Михайлівни – це консультування родин, куди їм звернутися, що робити, які заяви написати та які документи необхідно для цього мати. Вона консультує щодо алгоритму дій, збирає інформацію про зниклих та передає її аналітикам Офісу Уповноваженого. Окрім того, регіональна представниця постійно тримає зв’язок з усіма, хто до неї звернувся. Адже люди потребують не лише консультацій, а й психологічної підтримки.
Раїса Михайлівна зауважила, що під час звернення необхідно повідомити всі відомі дані про зниклу особу, деталі про обставини та місце зникнення, особливі прикмети людини. «Слід також зберігати інформаційну тишу в соціальних мережах. Будь-які опубліковані дані про зниклих можуть потрапити до ворожої сторони і цим самим можуть нашкодити»,- наголосила вона.
На конкретних прикладах із власного досвіду роботи Раїса Клименко просила, присутніх в першу чергу вірити та системно звертатися у відповідні органи. В багатьох випадках зниклі безвісти воїни знаходилися в полоні або після важких поранень втрачали пам’ять.
У свою чергу міський голова Віктор Годик звернувся до присутніх, чиї рідні безвісти зникли, всебічно розраховувати на його підтримку та сприяння в будь яких питаннях. «На сьогодні обов’язок громади опікуватися дітьми, дружинами та батьками тих, хто прийняв вольове рішення боронити нашу державність та суверенність! Адже завдяки Вашим синам, чоловікам, батькам ми маємо змогу працювати та допомагати», - наголосив очільник громади.
АЛГОРИТМ ДІЙ заявників у разі зникнення особи безвісти з особливих обставин
Звернутися до регіональної координаторки у Волинській області можна особисто за адресою: місто Луцьк, пр. Соборності, 36.
Або ж за телефонами: +38 (050) 675-34-17, +38 (096) 933-92-63.