Не пали, компостуй!

Дата: 14.02.2023 08:18
Кількість переглядів: 201

Фото без описуУ вівторок, 3 січня року 2023 відбулось засідання ініціативної групи з реалізації проекту «Не пали, компостуй». Цей проект розпочато у минулому році, сім навчальних закладів долучились до участі та спробували рослинні рештки перетворити на  органічне добриво – компост.

Майя Кулай, вчитель Горохівського ліцею №1 ділиться своїм досвідом: «Біля школи завжди збирається багато органічних решток, які ми завантажили у отриманий ящик. В цьому році отриману органіку використали для облаштування оазису: зняли верхній шар грунту і засипали компостом, посадили декоративні рослини, які добре прижились і пішли в ріст».

Ірина Фліс, вчитель Озірцівського ліцею: «Утворений компост змішали із береговою землею і посадили квіти. Активну участь у зборі решток для компостування брали учні».

Василь Генсецький, вчитель Лемешівської гімназії: «Спочатку ініціативу з компостування в школі ніхто не підтримав, були навіть жарти щодо компостера. Але я переконаний, що компостуючи – ми отримуємо (добриво, чисте довкілля, екологічну продукцію), а спалюючи органіку –  втрачаємо (здоров’я, гроші, якість грунтів)».

Є й інший досвід, коли в ящик для органіки місцеві мешканці накидали побутового сміття, довелось шукати інше місце.

Зараз проект переходить до наступного етапу, завдання якого – поширити позитивний досвід компостування в громаді, зменшити кількість спалених органічних решток.  Бо поки-що більшість мешканців громади спалюють листя, бур’яни, бадилля, забруднюючи при цьому повітря як для себе, так і для оточуючих. Особливо процеси спалювання активізуються весною перед Великоднем та восени під час збору урожаю та прибирання в садках.

  Представники ліцеїв і гімназій громади - Майя Кулай, Наталія Шеренговська, Лариса Пасічник, Ірина Фліс, Валентина Шевчик, Василь Генсецький, Оксана Музичук, Микола Ковтун, Оксана Захарчук напрацювали план заходів з реалізації проекту у 2023 році.

Спікерами на зустрічі були Софія Пилип’юк, заступник начальника-начальник відділу освіти УОКМССЗОЗ, Олеся Вітинська, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників. Присутніх особливо зацікавили досвід та пропозиції  Вікторії Іванової, кандидатки економічних наук, викладачки Маріупольського університету, яка є експертом з екології. ЇЇ практичні поради щодо проведення дослідів та експериментів, визначення «екологічного сліду» знайшли підтримку та будуть використані в проекті. Змодерувала зустріч Тетяна Янюк, проектний менеджер міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь