Засідання координаційної ради з питань оптимізації надходжень до місцевих бюджетів

Дата: 10.02.2022 18:00
Кількість переглядів: 625

Фото без опису

Сьогодні,10 лютого 2022 року, з метою підтримки сталого розвитку та спроможності громад-членів Асоціація міст України, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України організувало проведення відповідної координаційної ради

Представники Горохівської міської ради також взяли участь у засіданні координаційної ради з питань оптимізації надходжень до місцевих бюджетів.

У ході зустрічі були представлені результати детального структурного аналізу окремих інструментів оптимізації власних доходів територіальних громад з метою надати інформацію посадовим особам місцевого самоврядування, яка допоможе прийняти конкретні рішення, спрямовані на оптимізацію надходжень до місцевих бюджетів.

Виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук підкреслила, що обрана тема для обговорення - надзвичайно важлива, адже дозволяє збільшити надходження у громади.

Основним спікером під час заходу виступив консультант Волинського РВ АМУ, Заслужений економіст України Василь Гром, який і розповів присутнім про мінімальне податкове зобов'язання.

За його словами, він аналізував цю тему протягом трьох місяців і здійснив економічну оцінку змін системи оподаткування агросектору.

Експерт пояснив, що існування мінімального податкового зобов'язання тягне за собою чимало нюансів в законодавстві, з яким варто ознайомитися представникам громад.

Василь Гром озвучив новели змін до законодавства, зокрема, до Податкового кодексу, який і регулює мінімальне податкове зобов'язання - сукупну ставку податків з гектара землі. Також він порадив присутнім здійснити облік земель та аудит податків у громадах та виділити категорії платників податків.

"Земля має працювати", - підкреслив консультант Волинського РВ АМУ. Тому особливу увагу в громадах слід звернути на інвентаризацію сільськогосподарських угідь за категорією платників податків.

Також під час заходу обговорили дані статистики у цій сфері та те, скільки громади можуть отримати коштів, тобто реальний фінансовий результат МПЗ.

Василь Гром додав, що потрібно працювати з жителями ТГ, щоб пояснити, що ці кошти мають лишатися у громаді, але спочатку варто зробити відповідні розрахунки, обґрунтувати їх та впровадити певні нормативно-правові акти, аби покращити фінансове становище громад. Це складна та громіздка робота, але її вже варто розпочати в громадах, щоб отримати додатковий фінансовий ресурс.

 

 



« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь