Субвенція на розроблення комплексних планів просторового розвитку: громади вже можуть звертатися до ОДА
9 вересня Комітет Верховної Ради з питань бюджету погодив розроблену Мінрегіоном Постанову Уряду, яка встановлює порядок та умови надання субвенції на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад, а також розподіляє обсяг субвенції між обласними бюджетами. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
«Розробка комплексних планів просторового розвитку територій є важливим питанням для новоутворених громад. Субвенція для їх розробки буде нараховуватися з Державного бюджету та розподілятися між обласними бюджетами. Для того, щоб отримати це фінансування, органи місцевого самоврядування мають подати свої пропозиції в обласні державні адміністрації», — зазначила Наталія Козловська.
Як повідомлялося, ця постанова стимулює громади (крім міських громад, адміністративним центром яких є населений пункт, що одночасно є обласним центром) до розробки комплексних планів просторового розвитку за рахунок субвенцій з Державного бюджету України через обласні державні адміністрації.
Загальний обсяг фінансування в 2021 році складає 62,55 млн грн, які надаватимуться за рахунок позики Світового банку. Ці кошти дозволять запустити масовий процес розробки комплексних планів просторового розвитку вже в цьому році.
Щоб отримати субвенцію громада має затвердити завдання на розробку комплексного плану та мати актуалізовану картографічну основу в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексного плану, згідно із завданням на його розроблення.
Громади, які у 2021 році планують звертатися за отриманням субвенції або розробляти комплексні плани за власний кошт, можуть використовувати зразки технічних завдань, які є ТУТ.
Довідково
Угода, за якою Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) надає Україні фінансову підтримку на Програму «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», набула чинності у червні 2020 року. У межах Угоди протягом 2020 – 2024 років за кошти державного бюджету, зокрема, заплановано розробити 600 комплексних планів просторового розвитку територій громад.