Горохівська міська громада
Волинська область, Луцький район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА НАРАДА З ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Дата: 13.05.2021 16:56
Кількість переглядів: 851

Сьогодні, 13 травня 2021 року, у Горохівській міській раді відбулася робоча нарада щодо порядку призначення житлових субсидій.

Взяли участь у нараді та обговорили новий алгоритм надання житлово-комунальних субсидій начальник відділу «Центр надання адміністративних послуг» Горохівської міської ради Ірина Середа, заступник начальника управління соціального захисту населення Луцької райдержадміністрації Григорій Дідух, начальник відділу з призначення та виплати соціальних допомог Анатолій Дмитрук, начальник відділу соціального захисту Віра Іванюк, старости сіл та спеціалісти відділу «Центр надання адміністративних послуг». Посадових осіб, які здійснюють прийом громадян в селах територіальної громади, проінформовано про перелік необхідних документів для призначення житлової субсидії, порядок їх прийому, реєстрації та  передачі до управління соціального захисту населення.

У травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі – на наступний піврічний період) здійснюватиметься лише після подання нової заяви про призначення та надання субсидії й декларації про доходи, витрати осіб, котрі хочуть одержати таку допомогу від держави.

Житлова субсидія громадянам, які звернулися по неї протягом весняно-літнього сезону, призначатиметься із травня. Тобто, поспішати з оформленням документів саме у травні не варто.

Що змінилося у правилах призначення житлових субсидій

Тепер житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства, має такі активи або витрати:

1. Протягом року перед зверненням по призначення субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.

2. На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія. Оскільки прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2270 гривень, то йдеться про (2270 × 25) 56 750 гривень.

3. Протягом року перед зверненням по субсидію чи її “автоматичним” призначенням здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

4. Також житлова субсидія не призначається, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. Тобто, за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

5. Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням претендентів на субсидію за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.

Виплати домогосподарству не призначать, якщо:

  1. Площа житла становить: квартири – понад 130 кв.м., будинку – понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;
  2. Домогосподарство або член родини за рік перед зверненням по субсидію витратили понад 50 тисяч гривень на купівлю землі, нерухомості, транспортних засобів, будматеріалів або послуг (крім медичних);
  3. Будь-хто зі складу домогосподарства або член родини має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа). Виключення – транспортні засоби, одержані безоплатно або на пільгових умовах;
  4. Родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;
  5. Є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад 3 місяці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень