Державна фінансова підтримка сільгосптоваровиробників як один з інструментів розвитку сільських територій
Уряд розширив напрямки бюджетної програми з надання державної фінансової підтримки для сільськогосподарських товаровиробників. Відповідну постанову Кабінет Міністрів прийняв 7 квітня.
Спеціально для «Децентралізацї» експерт з фінансів та інструментів регіонального і місцевого розвитку Яніна Казюк пояснила деталі.
За її словами, всього в Державному бюджеті на 2021 рік передбачено на підтримку сільськогосподарських товаровиробників 4,5 млрд грн. Головним розпорядником коштів бюджетної програми та відповідальним виконавцем є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Відомство затверджує розподіл цих коштів.
Тепер Уряд розширив перелік напрямків, за якими можна отримати державну фінансову підтримку:
- державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;
- відшкодовування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі;
- державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;
- державна підтримка виробників картоплі;
- державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь.
Повний перелік напрямків державної підтримки сільгосптоваровиробників – в урядовій Постанові. Ці питання внормовані також Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України».
Яніна Казюк звернула увагу громад на встановлену фінансову підтримку сільгосптоваровиробників та закликала використати цю можливість і допомогти суб’єктами господарювання, які працюють на їх території, залучити ці кошти. За її словами, це позитивно вплине на розвиток територій громад.
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»