Реформа МСЕК: нова система оцінювання повсякденного функціонування особи вже запрацювала з 1 січня 2025 року

Дата: 10.01.2025 13:40
Кількість переглядів: 471

Фото без описуЗ 1 січня 2025 року почала діяти нова система оцінювання повсякденного функціонування експертними командами (заміна МСЕК), яка покликана створити модель, що забезпечує обєктивність, неупередженість і професійний підхід, орієнтований на потреби людини.

Замість ліквідованих медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) рішення щодо встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інших аспектів прийматимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування. Саме на підставі витягу з рішення експертної команди люди з інвалідністю зможуть отримувати (або продовжувати отримувати) пільги, пенсії, допомоги, компенсації, надбавки. Витяг з рішення експертної команди також може бути використаний для цілей, визначених законами України «Про військовий обов’язок та військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

Ключові етапи шляху пацієнта при проходженні оцінювання повсякденного функціонування особи :

  • Пацієнт звертається до свого  лікаря медичного  закладу.
  • Лікар створює в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи  електронне направлення на оцінювання і прикріплює всі необхідні документи в електронному вигляді. Пацієнту потрібно підготувати паспорт громадянина України та інші персональні документи, медичну документацію, яка підтверджує діагноз, документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності). Документи можна подати у паперовій формі для їх сканування у закладі охорони здоров’я під час формування направлення на оцінювання.
  • На цьому етапі спільно з лікарем людина обирає заклад, куди їй зручніше звернутися і де є експертна команда за потрібним профілем, а також форма розгляду.
  • Адміністратор команд отримає сформоване лікарем направлення через електронну систему, перевірить його та додані до нього документи на повноту та відповідність затвердженим вимогам. Після перевірки адміністратор поставить справу в чергу на найближчий доступний час. 
  • Далі людина отримує на електронну пошту сповіщення про місце і час оцінювання. 
  • Якщо в людини немає електронної пошти, вона зможе отримати рішення експертної команди рекомендованим листом, також інформація буде доступна лікуючому лікарю.
  • Особі та лікарю повідомлятимуть лише дату та час розгляду; склад експертної команди залишається невідомим для всіх учасників.
  • У день оцінювання членам експертної команди відкривається доступ до даних особи. У призначений час експертна команда проводить оцінювання повсякденного функціонування, у разі потреби направляє на додаткове медичне обстеження (така можливість дозволяється лише один раз, щоб не затягувати прийняття рішення); приймає рішення щодо встановлення чи не встановлення інвалідності.
  • Експертна команда формує рішення, кожен лікар його підписує, і це рішення замінює собою довідки МСЕК. Воно буде містити не тільки статус інвалідності, а й рекомендації та призначення, зокрема, щодо ІПР.
  • Розгляд справи експертною командою повинен бути завершений не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття медзакладом електронного направлення до розгляду.
  • Якщо людина не згодна з рішенням експертної команди, вона має право його оскаржити. Це можна зробити через звернення до лікуючого лікаря або до Центру оцінювання функціонального стану особи, для цього потрібно надіслати скаргу на його адресу.

Його завданнями є організаційно-методичне консультування експертних команд, перевірка обґрунтованості рішень експертних команд та раніше прийнятих рішень МСЕК, розгляд скарг на рішення експертних команд.

Нові можливості пацієнта під час оцінювання

У новій системі пацієнт має право самостійно здійснювати аудіо- чи відеозапис процесу оцінювання, якщо розгляд справи проводиться в іншій формі, ніж заочна. Також пацієнт може залучити уповноваженого представника для участі в оцінюванні. Для цього необхідно подати відповідну заяву через електронну систему або в паперовій формі лікарю, який формує направлення на оцінювання.

Процедура оцінювання повсякденного функціонування особи та встановлення інвалідності може відбуватися за участю особи (очно), без її  особистої присутності (заочно), з використанням методів і засобів телемедицини  або за місцем перебування/ лікування особи.

Для відома

з 1 січня у Волинській області визначено 9 закладів охорони здоров'я :

КП « Волинська обласна  інфекційна лікарня»,

 КП «Волинська обласна психіатрична лікарня»,

КП « Медичне об'єднання Луцької міської територіальної громади»,

КП «Володимирське територіальне медичне об'єднання»,

КНП « Камінь-Каширська центральна районна лікарня»,

 КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання»,

КП «Луцька центральна районна лікарня»де повноцінно працюють 57 експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, до яких залучено майже 200 лікарів різного профілю .

Для отримання консультації можна звернутися на гарячу лінію МОЗ  із питань сфери охорони здоров'я, зокрема питань оцінювання повсякденного функціонування особи

                                ( тел.0800505201)


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь