Горохівська міська рада : документи ::
ДОКУМЕНТИ
    

ГОРОХІВСЬКА  МІСЬКА РАДА

 

ГОРОХІВСЬКОГО  РАЙОНУ   ВОЛИНСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

від 16.06.2017 р   №  41

                 м. Горохів

 

         Про затвердження Правил

          утримання та експлуатації дитячих

          ігрових та спортивних майданчиків

 

Керуючись Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та підпунктом 2 пункту «б» статті 30, підпунктом 2 частини 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

1. Затвердити:

 

1.1. Правила утримання та експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків у м. Горохів  (далі – Правила) згідно з додатком 1.

 

1.2. Форму типового паспорта дитячих та спортивних майданчиків, які знаходяться на території м. Горохів згідно з додатком 2.

 

1.3. Форму журналу результатів контролю за технічним станом обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків згідно з додатком 3.

 

1.4. Форму акта огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків згідно з додатком 4.

 

1.5. Форму інформаційної таблички згідно з додатком 5.

 

1.6. Форму реєстру дитячих ігрових та спортивних майданчиків згідно з додатком 6.

 

2. Рекомендувати підприємствам, які надають послуги з утримання будинків, споруд та при будинкових територій та іншим балансоутримувачам дитячих ігрових та спортивних майданчиків, встановити періодичність огляду обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків:

 

2.1. Регулярний візуальний огляд один раз на тиждень.

 

2.2. Функціональний огляд один раз на місяць з записом у журнал результатів контролю за технічним станом обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків.

 

2.3. Щорічний основний огляд один раз на рік з оформленням акту огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків (у термін проведення місячника з благоустрою).

 

3. Встановити порядок демонтажу обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків згідно з додатком 7.

 

4. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків.

 

 

 

 

     

                Міський голова                                                В.Годик

 

                Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

від       16.06.2017р.      № 41

 

 

 

Правила

 утримання та експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків у м. Горохів

 

 

 1. Визначення.

 

Дитячий ігровий або спортивний майданчик (далі Майданчик) - це предметно-просторова сфера для вільного відпочинку, дозвілля різних вікових груп дітей. Територія майданчика повинна бути створена із зонуванням за віковими інтересами (мінімум 2-3) ігрових зон.

        

 1. Введення.

 

Згідно ДБН Б.2.2-5:2011 пп. 6.8, 6.8.1 дитячі майданчики організовують у вигляді окремих майданчиків для різних вікових груп або як комплексні ігрові майданчики із зонуванням за віковими інтересами. Для підлітків (від 12 років до 16 років) організовують спортивно-ігрові комплекси. Ігрові та спортивні майданчики повинні бути обладнані малими архітектурними формами для відпочинку, ігор та зайняття спортом.

Дані правила розроблені відповідно до ДБН Б.2.2-5:2011, Наказу Міністерства охорони здоров’я від 31.08.2009 № 653, «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» затверджених наказом від 01.03.2006 № 110 Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

 1. Розташування майданчиків та безпечні зони.

 

Територія Майданчику для встановлення обладнання має бути відповідати проектним рішенням та вимогам Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, інших нормативно-правових актів, стандартів, санітарних норм, будівельних норм і правил.

Відповідно до абзацу першого, другого пункту 4.10 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров’я від 31.08.2009 № 653 дворові території мікрорайонів повинні бути озеленені відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил, а також нормативно-правових актів у сфері містобудування, але не менше ніж площа смуги зелених насаджень шириною  5 м по периметру житлового будинку або відповідної   площі озеленення    на

вільній від забудови території подвір'я, та забезпечувати різні види відпочинку та занять всіх груп населення, в тому числі майданчики для:

- ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку розміром не менше  0,7 кв.м/люд., які слід розміщувати на рівні землі території подвір'я на відстані не менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель, внутрішньоквартальних проїздів та на відстані не менше 20 м від місць розміщення сміттєзбірників, короткочасних стоянок автотранспорту та відокремлювати по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше  3 м;

- занять фізкультурою та спортом розміром не менше 2 кв.м/люд. на відстані від житла - 10-40 м;

- відпочинку дорослого населення розміром не менше 0,1 кв.м/люд. на відстані 10 м від житлових та громадських будівель;

- господарського призначення (сушіння білизни, чистка речей, розміщення сміттєзбірників) з розрахунку не менше 0,3 кв.м/люд. на відстані не менше 20 м від житлових будівель та майданчиків для гри та відпочинку, для вигулу собак - на відстані 40 м;

- спеціального призначення (відкриті майданчики для короткочасних та гостьових стоянок автомобілів) з розрахунку 0,8 кв.м/люд. на відстані 10-50 м в залежності від місткості.

Майданчики повинні бути ізольовані від об'єктів обслуговування, господарських дворів, магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м і не повинні бути прохідними для пішоходів та транзитного руху транспорту.

Розміщення дитячих майданчиків на покрівлях напівпідземних і наземних споруд забороняється.

 Розташування дитячого ігрового або спортивного майданчика повинно проводитись на стадії проекту, з врахуванням наступних позицій:

 • особливості ландшафту (схили на місцевості, дерева, доріжки і т.д.);
 • розташування підземних комунікацій в районі запланованого майданчика;
 • направлення сонячного проміння протягом дня;
 • обов’язкова наявність зон безпеки для кожного окремого ігрового компонента майданчика (не менше двох метрів один від одного, для гойдалок + 2 м);
 • виділення вікових зон в зв’язку з відсутністю у маленьких дітей почуття небезпеки та слабкою координацією рухів;
 • огорожа майданчиків від близького проходження транспорту, пішохідних доріжок, вигулу собак.

Важливе значення має екологічна та санітарна безпека на майданчиках. Виключається сусідство  з   забрудненими   водоймами,  сміттєвими   баками,

гаражами і т. д. Якщо викладене не можливо то обладнання необхідно демонтувати.

При необхідності дерев’яні або металічні поверхні перед відкриттям майданчика (після завершення зимового періоду) його необхідно пофарбувати. Позачергові огляди проводяться після стихійного лиха та других непередбачуваних обставин, які можуть спричинити пошкодження. Виявлені пошкодження виправляються негайно. Якщо це неможливо, майданчик та обладнання повинні бути закриті для використання.

Регулярний візуальний огляд складається з виявлення явної небезпеки, яка може бути внаслідок вандалізму, неправильної експлуатації елементів майданчика або природних умов.

Особливу увагу треба приділяти збереженню комплектності обладнання, його структурній цілісності, справності обладнання, стану рухливих частин. Результати огляду заносяться в журнал огляду (згідно затвердженої форми та періоду проведення (щотижня, щомісяця)). При виявленні невідповідності встановленим нормам обладнання чи комплектуючих частин, складається акт за формою (акт при проведенні щорічного огляду (під час проведення місячника з благоустрою)).

Огляди (тижневий, місячний, щорічний, позачерговий) майданчиків здійснюється підприємством, установою, організацією незалежно від форм власності, яка обслуговує житловий фонд.

Поточне обслуговування обладнання і поверхні майданчиків складається з попередніх заходів по підтриманню рівня безпеки та ефективності. Такі заходи повинні включати:

 • перевірку вузлів кріплення скріплюючи елементів;
 • перефарбування та фарбування поверхонь;
 • обслуговування любих амортизуючи поверхонь;
 • змазка підшипників;
 • чистота;
 • видалення битого скла та других уламків або забруднень;
 • підсипка витоптаної поверхні до правильного рівня;
 • чистка, миття, витирання обладнання до самих маленьких деталей;
 • утримання огорожі в належному стані.

Обслуговування майданчиків включає в себе заходи по виправленню дефектів або відновленню необхідного рівня безпеки ігрового обладнання та поверхонь. Такі заходи включають:

 • заміна кріплення;
 • зварка металічних елементів;
 • заміна зношених чи пошкоджених частин;
 • заміна пошкоджених структурних елементів.

 

 

 1. Вимоги до безпеки обладнання та поверхні майданчика.

 

Вимоги безпеки до обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків повинні відповідати пп. 5.14, 5.15 «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» затверджених наказом від 01.03.2006

№ 110 Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи а саме:

 • обладнання та його складові частини повинні відповідати загальним вимогам безпеки і заходам захисту відповідно до встановлених вимог;
 • відповідати віковій групі дітей;
 • забезпечувати доступ дорослих для допомоги дітям усередині обладнання;
 • не допускати скупчення води на поверхні та забезпечувати вільний стік і просихання;
 • конструкція обладнання має забезпечувати міцність, стійкість, твердість і просторову незмінюваність;
 • наявність виступаючих елементів обладнання з гострими кінцями або крайками, здатними нанести травму не допускається.

Елементи конструкцій, що перевіряються розрахунком або випробуванням, повинні витримувати найбільш несприятливе сполучення навантажень.

Для захисту дітей від падіння з обладнання його слід оснащувати поручнями та огородженням.

Обладнання має унеможливлювати застрявання тіла, частин тіла, пальців, волосся, одягу дитини, ґудзиків.

На сходах, доступним дітям до трьох років, поручні обладнують, починаючи з першого східця.

         Поверхня ігрового майданчика повинна бути вільна від будь-яких гострих, заточених частин або виступів. Матеріали з незадовільними пом’ягчуючими властивостями повинні бути тільки поза зоною приземлення.

         Під всім обладнанням майданчика з висоти вільного падіння:

 • більш ніж 600 мм повинна бути поверхня, пом’ягчуюча при приземленні по всій області;
 • менше ніж 600 мм повинна мати декілька властивостей, пом’ягчуючих приземлення, але не вимагаючи випробувань (рихлий шар грунту або дерен).

Обладнання ігрового комплексу повинно бути встановлено безпечним способом кваліфікованим персоналом в відповідності з технічним паспортом на кожен ігровий компонент майданчика, чи весь майданчик, а також згідно проекту, нормативним документам та інструкціям виробника. Після завершення монтажу обладнання власник (замовник) проводить комісійне обстеження і складає акт приймання.

Під час обстеження перевіряється комплектність, правильність та надійність зборки ігрових елементів, надійність кріплення до фундаментів, безпечність покриття майданчика, наявність технічного паспорту виробу.

До оформлення акту прийомки майданчик та обладнання на ній повинні бути закриті для використання.

 

 

 1. Забезпечення безпечної експлуатації майданчиків.

 

Вимоги безпеки до обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків повинні відповідати пп. 5.14, 5.15 «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» затверджених наказом від 01.03.2006

№ 110 Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до пункту 4.12, 4.13 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров’я від 31.08.2009 № 653 вимоги до системи обслуговування передбачають, що:

- ділянки дитячих та лікувально-профілактичних установ не повинні безпосередньо прилягати до магістральних вулиць та промислово-складських зон;

- при реконструкції житлової забудови, яка вже склалася, необхідне упорядкування територій відповідно до гігієнічних вимог та норм (інсоляції, освітленості, забезпеченості об'єктами соцкультпобуту і т.ін.).

Підприємствам, які надають послуги з утримання будинків, споруд та при будинкових територій та іншим балансоутримувачам дитячих ігрових та спортивних майданчиків, встановити періодичність огляду обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків:

- регулярний візуальний огляд один раз на тиждень.

- функціональний огляд один раз на місяць з записом у журнал результатів контролю за технічним станом обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків.

- щорічний основний огляд один раз на рік з оформленням акту огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків (у термін проведення місячника з благоустрою).

Загальні планові огляди майданчиків здійснюються при проведенні весняних та осінніх оглядів жилих будинків.

Планові огляди заключаються в детальному огляді поверхонь майданчика, перевірки дії і надійності обладнання. Особлива увага приділяється рухливим і елементам з тертям.

При виявленні серйозних дефектів, які ставлять під загрозу безпеку, вони повинні бути негайно усунуті.

Виконання ремонту під час експлуатації обладнання не рекомендовано, так як можливе травмування обслуговуючого персоналу  та  присутніх  дітей.

Зміна елементів або частин обладнання, які можуть призвести до небезпечної експлуатації обладнання, можуть бути виконані тільки після консультації з виробником. Якщо технічний стан обладнання небезпечне, допуск відвідувачів повинен бути заборонений.

Обслуговуюча організація повинна вести записи, в встановлених журналах, про всі здійснені роботи для безпечної експлуатації майданчиків:

 • акти позачергових оглядів та перевірок;
 • журнали огляду і обслуговування.

 

 1. Загальні рекомендації.

 

         Для підвищення рівня безпечної експлуатації на майданчиках встановлюються таблички, попереджуючі батьків про правила експлуатації та вікових особливостях обладнання.

         На майданчиках повинна бути інформація з в казанням контактного телефону для повідомлення про серйозні пошкодження та поломки.

 

                Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

від  16.06.2017р.   № 41

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

керівник _______________

___________підпис, П.І.П.

«____» ________ ______р.

М.П.

 

 

ПАСПОРТ

 

__________________________________________________________________

(найменування об’єкта)

1. Відомості загального характеру:

1.1. Повна назва об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.2. Адреса об’єкта (найменування населеного пункту, вулиця, будинок)

__________________________________________________________________

 

1.3. Найменування організації, відповідальної за експлуатацію об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.4. П.І.П. керівника організації, відповідальної за експлуатацію об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.5. Номер телефону, факсу, електронна адреса організації, відповідальної за експлуатацію об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.6. Рік та місяць вводу в експлуатацію об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.7. Балансова вартість об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.8. Загальна площа об’єкта (кв. м.), розмір об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.9. Наявність огорожі території об’єкта

__________________________________________________________________

 

1.10. Матеріал огорожі об’єкта (бетон, метал, дерево, пластик і т.д.)

__________________________________________________________________

 

1.11. Наявність покриття об’єкта (так/ні)

__________________________________________________________________

1.12. Матеріал покриття об’єкта (пісок, асфальт, бетон, щебінь, дерев’яне покриття, штучна трава, резинобітум, декоративна плитка і т.д.)

__________________________________________________________________

 

1.13. Наявність електричного освітлення об’єкта (так/ні)

__________________________________________________________________

 

1.14. Вид електричного освітлення об’єкта (підвісне, прожекторне і т.д.)

__________________________________________________________________

 

1.15. Додаткові відомості про об’єкт

__________________________________________________________________

 

2. Технічна характеристика об’єкта

2.1. Найменування обладнання розташованого на об’єкті

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

(№ найменування обладнання (конструктивної форми), які є на об’єкті, марка, рік випуску, матеріал обладнання (конструктивної форми), технічний стан обладнання (конструктивної форми)

2.2. Призначення експлуатації об’єкта

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

2.3. Додаткова інформація

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

 

Паспорт об’єкта склав

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

(посада, П.І.П., підпис)

 

 

 

 

                Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

від  16.06.2017р.    № 41

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

керівник _______________

___________підпис, П.І.П.

«____» ________ ______р.

М.П.

 

 

 

Журнал

результатів контролю за технічним станом обладнання

дитячих ігрових та спортивних майданчиків

 

№ п/п

Число, місяць, рік

Адреса майданчика

Технічний стан (задовільний/

незадовільний)

 

Виявлені недоліки

Прийняті міри

Відповідальний П.І.П., підпис

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Додаток 4

до рішення виконавчого комітету

від  16.06.2017р.   №  41

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

керівник _______________

___________підпис, П.І.П.

«____» ________ ______р.

М.П.

 

Акт

огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків

м. Горохів

 

від «____»_________ _____р.                                                                    №_____

 

Власник___________________________________________________________

 

Адреса встановлення ________________________________________________

 

Характеристика поверхні дитячого ігрового чи спортивного майданчика:

№ п/п

Найменування обладнання

Результат огляду

Виявлені недоліки

Перелік заходів, щодо усунення виявлених недоліків

Примітка

 

 

 

 

 

 

Проведений огляд та перевірка обладнання дитячого ігрового чи спортивного майданчика свідчить про наступне:

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Відповідальний виконавець

__________________________________________________________________

(посада, П.І.П., підпис)

Члени комісії:

__________________________________________________________________

(посада,П.І.П., підпис)

__________________________________________________________________

(посада,П.І.П., підпис)

 

 

 

 

                Додаток 5

до рішення виконавчого комітету

від  16.06.2017р.  №  41

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

керівник _______________

___________підпис, П.І.П.

«____» ________ ______р.

М.П.

 

Правила

експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків

Увага!

Діти до 7 років повинні знаходитись на дитячій площадці або спортивному майданчику в супроводі та під наглядом батьків, вихователів, супроводжуючих дорослих

Перед використанням ігрового обладнання переконайтесь у його безпеці та справності та відсутності сторонніх предметів

Шановні відвідувачі!

На дитячій площадці забороняється:

1. Користуватися дитячим ігровим обладнанням особам старше 16 років та вагою більше 70 кг.

2. Смітити, палити та залишати недопалки, приносити та залишати сміття.

3. Вигулювати тварин.

4. Використовувати ігрове обладнання не за призначенням.

5. Паркувати транспорт.

6. Розводити багаття.

7. Засмічувати територію зелених насаджень та дитячої площадки побутовим сміттям;

8. Ламати та пошкоджувати дерева, кущі, газони, підвішувати на дерева мотузки, качелі, гамаки;

9. Ламати та переміщати місця для сидіння та урни.

Номера телефонів для екстрених викликів:

Служба з надзвичайних ситуацій 101

Міліція 102

Медична служба 103

Служба спасіння 911

Диспетчерська служба _________

Міська рада ________________

Шановні батьки, пам’ятайте Ви несете відповідальність за життя і здоров’я дітей!

 

 

 

                Додаток 6

до рішення виконавчого комітету

від 16.06.2017р.   №  41

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

керівник _______________

___________підпис, П.І.П.

«____» ________ ______р.

М.П.

 

 

 

Реєстр

дитячих ігрових та спортивних майданчиків

 

№ та дата перевірки

Назва об’єкта

Місце знаходження (адреса)

Обслуговуюча організація

П.І.П. керівника тел.

Наявність паспорту (інш.)

Загальний технічний стан

Виявлені порушення

П.І.П. відповідального тел.

Примітка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Додаток 7

до рішення виконавчого комітету

від 16.06.2017р.   №  41

 

 

 

 

 

Порядок

демонтажу обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків у

м. Горохів

 

 

            Рішення про демонтаж обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків у м. Горохів, приймається комісією у складі представників: відділу житлового господарства, відділу з охорони праці, обслуговуючої організації. Комісія, за зверненням обслуговуючої організації, приймає рішення з оформленням акта.

 

 

 
ВХІД
ДОКУМЕНТИ
Copyright 2016