ГОРОХІВСЬКА  МІСЬКА РАДА  ГОРОХІВСЬКОГО  РАЙОНУ

  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  сьомого скликання

  (дванадцята сесія)

   

   

  Р І Ш Е Н Н Я

   

  від 24 лютого 2017 року                                                       м.Горохів

  № 12-7/2017

   

  Про встановлення ставок податку на

  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,

  на території Горохівської міської ради

   

  Керуючись статтями 10, 12, 266, Податкового кодексу України, пунктом 4 розділу ІІ  «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

   

  ВИРІШИЛА:

   

  1. Встановити на території Горохівської міської ради ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів, у розмірі 0,1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.метр загальної площі об’єкта  житлової нерухомості, в тому числі його часток.

  2. Встановити на території Горохівської міської ради ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів нежитлової нерухомості, які розміщені на земельних ділянках, право власності або право користування яких оформлене належним чином згідно існуючого законодавства, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів, у розмірі 0,5  відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі об’єкта  нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

  3. Встановити на території Горохівської міської ради ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів нежитлової нерухомості, які розміщені на земельних ділянках, право власності або право користування яких не оформлене відповідно до існуючого законодавства (відсутній договір оренди земельної ділянки або відсутній правовстановлюючий документ, що посвідчує право власності або право постійного користування на земельну ділянку), що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів, у розмірі 1,5  відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі об’єкта нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

  4. Встановити, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

  а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

  б) для житлового будинку / будинків незалежно від їх кількості – на 180 кв. метрів;

  в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

  5. Встановити, що дія пунктів 2 та 3 цього рішення не поширюється на:

  - нежитлову нерухомість підприємств, установ та організацій комунальної та державної форми власності, що надають житлово-комунальні послуги населенню. Така нежитлова нерухомість оподатковується за ставкою 0 відсотків   від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі об’єкта  нежитлової нерухомості, в тому числі його часток;

  - господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції та інші будівлі і споруди, що розміщені на земельних ділянках наданих для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. Така нежитлова нерухомість оподатковується за ставкою 0 відсотків   від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі об’єкта  нежитлової нерухомості, в тому числі його часток, якщо загальна площа такої  нежитлової нерухомості, що перебуває у власності одного платника податку не перевищує 250 кв.метрів. Площа, що перевищує 250 кв.метрів оподатковується  за ставкою 0,1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі перевищення.

  6. Встановити, що дія пунктів 1,2,3 цього рішення не поширюється на об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Така житлова та/або нежитлова нерухомість оподатковується за ставкою 0 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої  законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.метр загальної площі об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості.

  7. Контроль за справлянням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території  Горохівської міської ради покласти на Горохівське відділення Володимир-Волинської ОДПІ.

  8.Дане рішення вступає в дію відповідно до чинного законодавства.

  9. З моменту вступу в дію цього рішення рішення міської ради від 29.01.2015 року №39-3/2015 «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Горохівської міської ради» вважати таким, що втратило  чинність.

   

   

  Міський голова                                                                       В.Л.ГодикВХІД
ДОКУМЕНТИ
Copyright 2016