• Індексація пенсій

   

  Згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що автоматична індексація починаючи з 2019р. здійснюватиметься щорічно. За новим принципом індексацію було заплановано під час пенсійної реформи ще в жовтні 2017 року. Здійснюють її відповідно до інфляційних процесів і зростання рівня заробітної плати в Україні в 2018 році.

  Формула перерахунку залишається незмінною. За нею автоматично переглядатимуть пенсії щороку. Ця формула враховує стаж (зокрема роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку одержав пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні - спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник збільшуватиметься щороку, а отже, збільшуватиметься загальний розмір пенсії.

  Показник середньої заробітної плати, який враховують під час обчислення пенсії, збільшуватиметься на 50% зростання середньої заробітної плати по країні плюс 50% інфляції. Тобто, виходячи із цих даних, показник середньої заробітної плати зріс на 17% (50% від 24,5% - 12,25%, 50% від 9,8 % - 4,9%). На стільки само зросте і основна, базова частина пенсії.

  Але зазвичай пенсії мають й інші складові, наприклад доплату за понаднормовий стаж. Цю складову пенсійної виплати не індексують, але якщо пенсія до перерахунку менша за розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, то вона частково зросте. Саме тому в кожного пенсіонера збільшення буде індивідуальним.

  В рамках зазначеної індексації з 1 березня запроваджують також додаткову пенсійну виплату пенсіонерам. Це одноразова індексація тим, хто має великий страховий стаж - понад 35 років чоловіки і 30 років жінки (вихід на пенсію після 2011 року) і 25/20 років (вихід на пенсію до 2011 року), але через низьку зарплату не одержить проіндексовану виплату за Законом.

  Ідеться про пенсіонерів, пенсія яких дорівнює або менша за 1669,20 грн. Додаткова виплата становитиму 2410,17 грн. (два транші: 1205,09 грн. у березні та 1205,08 грн. у квітні). Це сума, яку розрахували виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, збільшеного на коефіцієнт індексу споживчих цін за 2015-2016 роки за даними Держкомстату.

   

   

  Заступник начальника об’єднаного управління                В. НінічукВХІД
ДОКУМЕНТИ
Copyright 2016