Новини:

1 березень 2017 року

 

Порушників порядку благоустрою міста

каратимуть гривнею

 

28 лютого 2017 року відбулось засідання Виконавчого комітету Горохівської міської ради. Головним питанням засідання був стан благоустрою міста, а конкретно, стан заключення договорів і стан розрахунків жителів міста за послуги з вивезення сміття.

Для обговорення даного питання були запрошені представники ТзОВ «Еталон», Горохівської міської ради, поліції, муніципальної міліції, екологічної інспекції та громадської ради міста.

За даними ТзОВ «Еталон», станом на 1.02.2017 року, лише 50,2 відсотка жителів міста мають заключні договори на вивіз сміття, а заборгованість за дані послуги становить 114 тисяч 800 гривень. Це не дає можливості в повній мірі надавати відповідні послуги та покращувати якість даних послуг, а також є одним з основних чинників зростання тарифів.

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з рішенням сесії Горохівської міської ради № 33-51/2014 від 12.03.2014 виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Горохів визнано ТзОВ «Еталон».

Згідно з п.1 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.

Згідно з п. 3.1.2 Правил благоустрою території міста Горохів, затверджених рішенням сесії Горохівської міської ради від 30.04.2010 № 31/2 (надалі – Правила благоустрою), до порушень цих Правил відноситься відсутність у підприємств,установ, організацій, підприємців, громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

Відповідно до Правил благоустрою, при виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Горохова і тягне за собою адміністративну відповідальність.  ТзОВ «Еталон», надано перелік домогосподарств міста які станом на 1.02.2017 року не заключили договора на вивіз сміття та боржників за ці послуги.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в абонентський відділ ТзОВ «Еталон» за адресою м. Горохів, вул. Студентська, 3  для укладення такого договору.

В разі не укладення договорів та непогашення заборгованості з послуг по вивезенню сміття до 20 березня 2017 року на громадян, які порушили Правила благоустрою, спеціально створеною комісією, будо складено адмінпротоколи та буде прийматись рішення щодо передачі справ до суду.  Окрім цього дані про таких громадян будуть розміщені на сайті Горохівської міської ради та опубліковані у газеті «Горохівський вісник», а також будуть надіслані листи керівникам установ та організацій (у першу чергу бюджетних) для прийняття мір щодо ліквідації порушень.

 

 


ВХІД
ДОКУМЕНТИ
Copyright 2016